poniedziałek, 28 marca 2011

Tajemnica skutecznej nauki:)

Powtarzaj, powtarza i jeszcze raz powtarzaj!!!

Nikt nie jest wstanie zapamiętać wszystko za jednym podejściem i pamiętać do końca życia oraz umieć wykorzystać w praktyce( jeśli potrafisz to błagam zdradź mi jak to robisz!!!)

Najlepiej pierwszą powtórkę zrobić tego samego dnia po godzinie-dwóch, potem wieczorem pomyśleć przez chwilkę o tym czego się uczyliśmy w ciągu dnia( warto w ogóle zrobić sobie takie przypomnienie całego dnia, wyciągnąć wnioski).
Kolejna powtórka następnego dnia, potem po tygodniu i po miesiącu. Ten schemat dotyczy tylko materiału który uznajemy za opanowany i przyswojony, dopóki nie mamy wrażenia że "umiemy" powtarzamy do "oporu", czyli właśnie wrażenia " umiem". Warto też robić testy samemu sobie:)

Genialne do powtórek są kursy na mp3, które można przesłuchiwać np. zmywając naczynia czy dojeżdżając do pracy. Jeśli dysponujemy odtwarzaczem mp4 to także warto go wykorzystać, np pobierając lekcje z :
http://www.livemocha.com, no i oczywiście jeśli ktoś lubi -notatki.
Warto też uwzględnić muzykę i filmy, nie warto bać się śmieszności i oglądać programy dla dzieci w obcym języku, ponieważ więcej zrozumiemy i efekt będzie lepszy:)
Ale nic nie zastąpi wykorzystywania wiedzy w praktyce - należy po prostu próbować przy każdej okazji rozmawiać w obcym języku:)

Tajemnica skutecznej nauki to:
Powtarzać, powtarzać i jeszcze raz powtarzać!!!
Repeat, repeat and repeat again!
Chóngfù, chóngfù, chóngfù le!
Répéter, répéter et répéter encore une fois!
Repetir, repetir y repetir otra vez!
O kurikaeshi, kurikaeshi, futatabi kurikaesu! 
Wiederholen, wiederholen und wiederholen noch einmal!
Повторите, повторите и повторите еще ​​раз!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz